Kategorie
Książki - opinie

Myślenie wizualne 2.0 – opinia o książce

“Prezentujesz? Rysuj! Ech.., ale ja nie umiem”. Tutaj przychodzi nam z pomocą Karolina Jóźwik, która stworzyła ciekawy pomysł dla wszystkich, którzy prowadzą prezentacje, szkolenia, warsztaty. 

Myśl przewodnia książki jest prosta: każdy umie rysować, a jednoczesne rysowanie i prezentowanie, to świetny sposób na wciągnięcie uczestników naszego wydarzenia (np. szkolenia) w temat.

Każdy umie rysować? Na to wygląda! Wystarczy, że potrafisz narysować 5 podstawowych kształtów, a reszta pozostaje tylko kwestią pomysłu. Innymi słowy: nie musisz mieć talentu, wystarczą mazaki i otwarty umysł 🤓

Nie ma że boli, też postanowiłem to sprawdzić na sobie 😁  Początkowo szło mi opornie, ale po kilku rysunkach już jakoś to zaczęło wyglądać. Nadal mi trochę brakuje, dawno nie korzystałem z flipów i markerów, aby rysować, więc… Ale jest! Udało się, książka przetestowana i działa 😁 Będę jeszcze więcej wizualizował!

Rysunki rzeczywiście wykonywało się bardzo szybko (do 5 sekund), chyba że dodatkowo je kolorowałem (kolorowanie stosować lepiej, gdy chcemy przygotować sobie ilustracje wcześniej niż na żywo podczas mówienia). 

Powyższe zdania (i rysunki) podsumowują w sumie to co znajdziemy w środku książki. “Myślenie wizualne 2.0. Skuteczna komunikacja”, to rzecz lekka i przyjemna, a jednocześnie bardzo praktyczna. Jeśli tylko starczy nam odwagi, aby wyjść ze strefy komfortu i spróbować rysować, to nasze “występy” mogą stać się naprawdę ciekawe! Karolina Jóźwik nie ogranicza się tylko do porad dotyczących samego rysowania, ale znajdziemy też kilka wskazówek na temat tego jak prowadzić takie prezentacje – jak stać przy flipie, o uczeniu się prezki na pamięć itp. 

Wiem, że jest jeszcze wydanie “na spiralce”, a ja mam akurat klejone – sądzę, że to ze spiralą jest dużo wygodniejsze w ćwiczeniu, bo książka się nie zamyka sama 😄 Więc jeśli macie możliwość wyboru i chcecie kupić tę książkę, to polecam w wersji “na spiralce”. 

Bardzo dobra książka!


Pełny tytuł: Myślenie Wizualne 2.0Skuteczna Komunikacja
Autorka: Karolina Jóźwik
Wydawnictwo: MT Biznes

2 odpowiedzi na “Myślenie wizualne 2.0 – opinia o książce”

To jest świetny koncept. Z rysowaniem jest jak ze wszystkim innym. Trzeba po prostu zacząć. Natomiast trzeba zacząć od podstaw. A żeby te podstawy określić to już takie proste nie jest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *