Kategorie
Teksty

TED – moje ulubione wystąpienia

Lubię inspirujące wydarzenia, takie jak te z serii TED. Kilka z nich zmusiło mnie do refleksji. Inne rozbawiły lub przejęły. Pomyślałem zatem, że spróbuję Ci pokazać, które uważam za inspirujące – może Ciebie też zainteresują?


Jak mówić, żeby nas słuchali

Tytuł chyba zdradza wszystko, prawda? Bardzo konkretna dawka wiedzy na temat tego jak mówić, abyśmy byli słuchani. Julian Treasure udziela praktycznych wskazówek (pozycja głowy, tembr głosu, tempo). Autor pomaga zrozumieć kilka podstawowych i kilka bardziej zaawansowanych aspektów związanych z mówieniem, które pomogą nam m.in. prowadzić lepsze prezentacje. Naprawdę warto poświęcić czas i obejrzeć to nagranie. Julian Treasure udawania, że dobrym mówcą można zostać, gdy się odpowiednio nad tym pracuje. Co jest pocieszające ;-)

 


Co siedzi w głowie mistrza prokrastynacji?

Tim Urban, twórca popularnego bloga “Wait But Why”, na przykładzie pisania eseju, omawia problem prokrastynacji. W bardzo zabawnej formie (Potwór Paniki 🤣), przekonuje jak istotne jest dobre korzystanie z czasu, który mamy.

 


Wirtualny chór na 2000 głosów

Internet przechodzi ponad granicami Państw i pozwala ludziom się rzeczywiście łączyć. Eric Whitacre i jego chór udawadniają, że to możliwe :) Technologia potrafi mieć bardzo pozytywne oblicze, a zobaczycie je w tym nagraniu.

 


Jak używać ręczników papierowych?

Po obejrzeniu tego wideo moje życie się zmieniło :) Serio, staram się stosować to co pokazane na tym wideo i sądzę, że dzięki temu mogę wpływać na nasze środowisko. Gorąco polecam – spróbuj, to nie takie trudne nauczyć się używać ręczników papierowych :)

 


Co się dzieje, kiedy odpowiesz na SPAM?

Nie kusiło Cię nigdy, aby odpisać na SPAM – kolejną wiadomość od „milionera z Nigerii”? James Veitch to zrobił i… wyszło całkiem zabawnie :)

 


A jakie są Twoje ulubione i inspirujące nagrania z TED Talks? Podziel się nimi w komentarzu!


W poście wykorzystano grafiki/zdjęcia z Isorepublic

W odpowiedzi na “TED – moje ulubione wystąpienia”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *