Kategorie
Refleksje

1000 kroków i gonienie króliczka

Niedawno opublikowałem 65 post. 65 postów w niecałe 3 lata to nie jest niesamowity wynik. Jednak jestem z tego dumny. Z samego faktu, że udało mi się zbudować coś czego się nie wstydzę. No może trochę… Czasem… Szczególnie tych starszych wpisów 😂

Zmusiło mnie to do refleksji – na temat dyscypliny, konsekwencji, stałego rytmu. Na ile nas one ograniczają, a na ile pomagają?


Konsekwencja przynosi wymierne skutki w postaci lepszych umiejętności. Zauważam, że dzisiaj  łatwiej jest mi pisać teksty, dobierać tematy i robię to z większą świadomością. Nadal popełniam błędy, ale widzę wyraźny przyrost.

Jest on widoczny także w Google Analytics – coraz częściej tu wpadacie, dziękuję 🤭

W moim przypadku konsekwentne działanie polega na wstawaniu wcześnie rano (5-5:30), niemal w każdy dzień roboczy i pisaniu tekstów. Czasem zamiast pisania zajmowałem się innymi rzeczami, ale chodzi o dyscyplinę we wstawaniu i nie odpuszczanie tematu bloga.

Czy właśnie cała frajda nie polega na tym, aby gonić tego króliczka, a niekoniecznie go złapać?

Większość z nas pragnie coś budować – produkt cyfrowy, super sylwetkę na siłowni, cokolwiek. Nie zawsze jednak potrafimy być cierpliwi w naszych dążeniach. Chcielibyśmy mieć to tu i teraz. Czy można coś zrobić, aby mieć to jeszcze szybciej? Szukamy skrótów. Próbujemy nowych pomysłów, łatwo rozczarowując się wcześniejszymi.

Czy jednak siła nie tkwi w konsekwencji i wykonaniu 1000 kroków, z których każdy pojedynczy zbliża nas coraz bardziej do tego, czego pragniemy?

Jeśli chcemy, aby wyszedł nam “ten projekt, o którym tyle gadaliśmy”, to nie zawsze będzie to kwestia “złotego strzału”. Częściej konsekwencji i doświadczenia. Nierzadko trzeba mozolnie wykonywać pewne czynności, które nie wydają nam się w pełni interesujące, ale są jednak integralną częścią większego celu. Ta świadomość pozwala podchodzić do nich na luzie. Z czasem widzimy ile już za nami! 65 postów (nawet więcej w sumie, bo część skasowałem heh) i sporo dobrych opinii na temat tych treści 😎

Dużo wolności może przyjść ze zrozumienia, że wspaniały rysunek składa się z wielu prostych, zwykłych kresek. Oraz z tego, że przed tym wspaniałym rysunkiem było wiele bardzo przeciętnych, złożonych także z wielu kresek. Istotny jest rozwój, którego nie osiągniemy ciągle zmieniając przedmiot naszych zainteresowań.

Co zatem wybrać? Porzucić stary pomysł i zainwestować czas w nowy? Może zastanowić się co można zrobić lepiej i konsekwentnie dążyć do celu? Trudno podjąć tego typu decyzję. Coraz częściej zauważam jednak, że konsekwencja pomaga przekonać się, że 1000 kroków temu obraliśmy właściwą drogę.Zdjęcie od rawpixel na Unsplash

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *