Takie tam linki #6

Autor: 09/01/2020 19 maja, 2021 Takie tam

„Takie tam linki” to zbiór linków do ciekawych artykułów, które chciałbym Wam polecić. Tym razem podrzucam treści o: otwartych przestrzeniach biurowych (open space), gicie, pracy w zespołach i indywidualnej, nawykach, Google i Scrumie.

Otwarte przestrzenie biurowe nie działają

Argumenty często używane “za” tzw. open spaceami? Niższe koszty, lepsza kolaboracja, lepsza komunikacja… Wygląda na to, że to słabe argumenty. Całkiem ciekawie o tym pisze Geoffrey James w krótkim artykule “It’s Official: Open-Plan Offices Are Now the Dumbest Management Fad of All Time”. 

Link: https://www.inc.com/geoffrey-james/its-official-open-plan-offices-are-now-dumbest-management-fad-of-all-time.html

Gitflow 

Niedawno potrzebowałem przypomnieć sobie temat Gitflow. Vincent Driessen, twórca tego podejścia, wyjasnia to w bardzo przyjemny sposób w swoim artykule “A successful Git branching model”. Podoba mi się prostota tego opisu, nikt nie powinien mieć większego problemu ze zrozumieniem. 

Link: https://nvie.com/posts/a-successful-git-branching-model/

Lepiej pracujemy w zespołach czy indywidualnie?

Na pytanie z powyższego nagłówka można odpowiedzieć klasycznym “to zależy”. Rozwinięcie tego “to zależy” znajdziecie w artykule “When Individuals Are More Innovative Than Teams”. Pewnie po jego przeczytaniu nie jedna osoba powie: przecież to oczywiste, ale… czy w rzeczywistości nie sięgamy częściej po rozwiązania zespołowe? Może chętniej powinniśmy rezygnować z pracy zespołowej na rzecz pracy indywidualnej?

Link: https://hbr.org/2019/12/when-individuals-are-more-innovative-than-teams

Nawyki – jak je budować

Sam jestem zmęczony tymi wszystkimi artykułami o nawykach i postanowieniach – Nowy rok, to świetna okazja dla wielu content marketerów, żeby nas spamować kolejnymi “pięcioma poradami jak zrealizować te super postanowienia” ;-) Jeśli też się obawiacie, że to kolejny tego typu artykuł, to od razu uspokajam. Tematyka zbliżona, ale dużo lepszy poziom :) 

Link https://hbr.org/ideacast/2019/12/the-right-way-to-form-new-habits

Po co Ci SEO? 

Sam tytuł artykułu mówi wiele “Less than Half of Google Searches Now Result in a Click”. Czy w świetle tego warto w ogóle się przejmować tematem wyszukiwarek? 

Link: https://sparktoro.com/blog/less-than-half-of-google-searches-now-result-in-a-click/

Scrum nie pasuje do każdego środowiska

Całkiem niezła historia zespołu, który męczył się, pracując w Scrumie. 

Link: https://medium.com/serious-scrum/my-high-performing-team-struggled-with-scrum-but-they-shouldnt-have-done-scrum-at-all-74ff35884097

1 komentarz

  • Sebastian pisze:

    gitflow – nie polecam. Mnie tylko spowalniał i powodował tylko budowanie większych release-ów, czyli większego ryzyka, że coś pójdzie nie tak.

Dodaj komentarz