Widzisz problemy w swoim zespole, ale każda Twoja próba ich rozwiązania kończy się porażką? Zaczyna Cię to frustrować, bo widzisz ewidentną potrzebę zrobienia retrospektywy, ale zdaje się, że nikt inny tego nie rozumie? I co teraz? Jak ich przekonać? W tym artykule przedstawimy Ci kilka wskazówek, które pomogą przekonać zespół do robienia retrospektywy (praktyki, pomagającej zespołom IT wprowadzać wiele usprawnień).
Tag: Retrospektywa
Poniżej znajdziesz wszelkie posty oznaczone tagiem “Retrospektywa”. Przeczytasz tu zatem o różnych pomysłach na to wydarzenie towarzyszące zwinnym zespołom IT. Miłej lektury!
Cześć! 👋 Chcemy serdecznie zaprosić Cię na warsztat online, organizowany przez Nas – czyli Tomka i Agnieszkę.
Jak wzmocnić to co dobre i zminimalizować to co negatywne?
Jak usprawniać swoją pracę, budować dobre relacje?
Zespoły IT korzystają m.in. z wydarzenia zwanego „Retrospektywą”, aby to osiągnąć. Na tym warsztacie chcemy was nauczyć, że Retrospektywę można z powodzeniem robić nie tylko w IT.
Warsztat jest dla osób z każdej branży, szczególnie jeśli pracujesz w zespole bądź sam nim kierujesz.
Jeśli szukasz aplikacji do zrobienia Retrospektywy w wersji online (z zespołem rozproszonym itp.), to ten post jest właśnie dla Ciebie 🙂
Ciągle testuję kolejne pomysły na Retro, próbuję znaleźć najlepsze formaty. Niedawno przetestowałem kolejnych z nich – “recenzja Sprintu”. W tym poście dowiesz się na czym to polega.
Czy zadajesz sobie czasem pytanie w stylu „jaki jest stan ducha mojego zespołu”? Niekoniecznie o konkretne, twarde sprawy związane z bieżącymi projektami. Bardziej o “energię, atmosferę, flow”. Niedawno użyłem pewnego formatu Retro, aby o tym porozmawiać z pewnym zespołem i efekty wyszły interesujące. A do tego dobrze się bawiliśmy, korzystając z kart Dixit. W tym poście opowiadam o tym jak to zrobiliśmy i jakie nam to dało efekty.
Post-mortem projektu
Wiesz o tym, że warto wyciągać wnioski ze swoich porażek i sukcesów, prawda? Nie raz pewnie przeszło Ci przez myśl coś w stylu “czemu znowu robimy ten sam błąd?” Albo “co mogę zrobić, aby następnym razem było lepiej?”. Post-mortem to dobre narzędzie do oceny projektów, które może Ci pomóc wyciągnąć z nich wnioski na przyszłość.