Najlepsze reklamy świąteczne w 2017

Najlepsze reklamy świąteczne w 2017 roku – Ikea, Allegro, McDonald’s i inni 🎅

Lorem ipsum

Ho, ho, ho! Uwielbiam reklamy w grudniu ;-) I tym razem nie mogłem sobie odmówić i przygotowałem dla Was post, w którym prezentuję najlepsze reklamy świąteczne w 2017 roku.

 

#1 Allegro –  jak zwykle wzruszające

Reklama świąteczna Allegro z 2016 roku była bardzo chwalona na całym świecie. Od dłuższego czasu zresztą spoty tego serwisu są realizowane na najwyższym poziomie. W tym roku poznajemy historię pewnego chłopca, imieniem Marcel i jego kilka “przygód”, które mają swój bardzo ciepły finał. Ponownie Allegro wzrusza!


 

#2 Argos – dobra dynamika

Argos (sieć sklepów z RTV/AGD, wyposażeniem mieszkań z wysp) wyróżnia się na tle innych reklam tym, że w przeciwieństwie do innych zamiast uderzać w melancholijne tony, pokazuje coś bardziej dynamicznego z dreszczykiem emocji.


 

#3 M&Ms – pyszne i z humorem

Reklama świąteczna M&Msów to humor (to w sumie standard dla tej marki) i dużo ciepła na koniec, związanego ze świętami. Pycha!


 

#4 Audi – trochę bardziej “realna” strona świąt?

Tu też trochę humoru i akcji. W reklamie świątecznej Audi pokazuje tę bardziej nerwową stronę świąt – komu z nas nie zdarzyło się spieszyć gdzieś, żeby kupić prezenty itp.? Walka trwa do końca ;-)


 

#5 McDonald’s – marchewka dla renifera

Słodka, ciepła i zabawna.


 

#6 BBC – wsparcie najbliższych i święta

Ta angielska stacja opowiada nam historię córki i taty. Codzienne życie i marzenia. Finał zabawny i zaskakujący – oglądajcie do końca :)


 

#7 Air New Zeland – prosto i z humorem

Językowe figle Świętego Mikołaja? Proszę bardzo! Naprawdę zabawna reklama.


 

#8 Ikea – z przesłaniem

Przesłanie w tym spocie przekazywane jest nam w bardzo ciekawy sposób. Krótka “opowieść” o tym co tak naprawdę do siebie mówimy. Jakoś głos Fisza mi tu idealnie nie pasuje, ale może z drugiej strony to dobrze, bo… rzeczywiście słucham :)


 

Czy to są najlepsze reklamy świąteczne w 2017 roku?

Dużo reklam, które obejrzałem w tym roku bazuje na emocjach dzieci, prezentach, melancholijnym nastroju. To dość naturalne w sumie – przecież to święta ;-) Z drugiej strony jest tego tak dużo, że coraz trudniej przygotować naprawdę wzruszając i wyróżniającą się historię. Udało się to ponownie Allegro, za co wielkie brawa. Ten “problem” także pokazuje, że humor zawsze w cenie – stąd też wymienione reklamy linii lotniczych Air New Zeland, Audi. Trochę zawiodłem się reklamą Waitrose – po zeszłorocznej miałem ochotę na kolejny piękny spot, ten z 2017 roku jest dobry, ale poprzedni był po prostu wyjątkowy. Liczyłem też na coś więcej od Mark & Spencer – w zeszłym roku mieli genialną, zabawną historię z Panią Mikołajową.

Zapraszam też do obejrzenia spotów z zeszłego roku.


Która z reklam jest wg Ciebie najlepsza?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Wykorzystane grafiki / zdjęcia: 1

1 komentarz w “Najlepsze reklamy świąteczne w 2017 roku – Ikea, Allegro, McDonald’s i inni 🎅

  1. Dzięki za świetną listę już drugi rok z rzędu :) Gratka ^_^ dla interesujących się tym jak wykorzystuje się emocje w przekazie marketingowym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *