Pisanie historyjek użytkownika (user stories) to jeden z najpopularniejszych sposób zamieniania pomysłów w formę pisaną. Niby prosta sprawa, ale jednak często rodzi problemy. Nie każdy czuje klasyczny format historyjek – czasem wydaje się być sztuczny. Jednocześnie nie wiemy jakie są alternatywy – czy trzeba korzystać z historyjek? Jeśli nie, to jak zapisywać swoje pomysły? Ponadto co z ich szczegółowością? Jak dokładne i rozbudowane powinny być? Jak dzielić duże projekty na historyjki właściwego rozmiaru?
Te kwestie poruszam w swoim krótkim kursie “How to write great user stories – for agile teams”, który opublikowałem na platformie Udemy.
🔥 Możesz szybko dowiedzieć się:
- Jak pisać dobre historyjki użytkownika.
- Jakie są alternatywy dla historyjek i jak z nich korzystać.
- Jak radzić sobie z dużymi projektami – jak je grupować w Epiki, jak je dzielić, jak robić swoistą burzę mózgów z zespołem (“Storm and Explore”).
- Jak dodawać szczegóły do historyjek.
- Jak sprawić, aby Twoje historyjki były jeszcze lepsze (np. dzięki wizualizacjom).
🙌 Dla kogo jest ten kurs?
Jeśli pracujesz w zwinnym środowisku, w jednej z tych ról:
- Product Owner / Product Manager,
- Menedżer Projektów,
- Deweloper,
- Projektant,
- Analityk,
- Scrum Master…
… to na pewno wyciągniesz fajne wnioski z tego kursu!
🤓 Kurs jest krótki i zwięzły, szybko Cię zainspiruje!
Kurs zawiera:
- Nieco ponad 1h materiału wideo
- Zadanie praktyczne
- Dodatkowe artykuły, w tym FAQ i “Najczęściej popełniane błędy”.
Całość zrealizowałem w języku angielskim.
👨🏫 O autorze kursu

Nazywam się Tomek Karzarnowicz i jestem autorem tego bloga oraz kursu „How To Write Great User Stories – For Agile Teams”. Na codzień pomagam zwinnym zespołom. Interesuje mnie wiele aspektów związanych z rozwijaniem produktów (szczególnie webowych). Lubię obserwować jak ludzie je robią – projektują, budują, rozwijają. Także, jak są potem używane. Takie sprawy zainspirowały mnie do stworzenia tego kursu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, pisz śmiało na adres tomek@k85.pl 📧