5 fajnych reklam świątecznych – 2016

Autor: 27/12/2016 27 grudnia, 2017 Takie tam

Świąteczne reklamy atakują nas co roku, już na wiele tygodni przed 24 grudnia. Są wśród nich perełki – takie które wciągają i o których się mówi. Wybrałem 5 fajnych reklam świątecznych, które polubiłem najbardziej w 2016 roku.

Moja ulubiona – Waitrose

Waitrose to sieć brytyjskich marketów, która nie jest szerzej znana w Polsce. Dostarczają towar m.in. na dwór królewski i nie kierują swojej oferty do masowego klienta. Jest to moja ulubiona z wymienionych tutaj reklam ze względu na scenerie, klimat, zdjęcia i muzykę – rodem z dokumentów przyrodniczych BBC ;-)

Allegro – czego szukasz w Święta?

O tej reklamie pisały największe serwisy, również zagraniczne. W serwisie Adweek wybrana została reklamą dnia. To jedna z tych reklam, które w wersji pełnej wciąga i wzbudza dużo emocji. Fenomenalny pomysł, bawi i wzrusza.

Ikea – spot z choinką

Kolejna ciekawa reklama, która wykorzystuje te bardziej sentymentalne i romantyczne akcenty świąt. Chłopcy kradną choinkę w środku nocy. Tylko po to, aby… Sami zobaczcie :)

Pornhub w wersji Premium

Parę lat temu nie pomyślałbym o tym, że strona z treściami dla dorosłych może się reklamować z wykorzystaniem elementów świątecznych. A jednak. Pornhub po raz kolejny udowadnia, że potrafi robić świetny marketing. I co ważne, bez ani jednego fragmentu cycka ;-) I to dwa razy ;-)

Mark & Spencer – Pani Mikołajowa

W tej reklamie dowiadujemy się, że św. Mikołaj ma żonę, która odgrywa niemałą rolę w tym całym temacie świąteczno-prezentowym – przekonajcie się sami jaką :) Kolejny raz reklama, która wciąga i chce się ją oglądać – z fabułą, trzymająca w pewnym napięciu. Także twórcy tej reklamy grają na naszych emocjach, podkreślają rodzinny charakter świąt i tworzą ciepłą atmosferę. Nie brakuje też fajnych akcentów dla spostrzegawczych, jak… zwróćcie uwagę jaką książkę czyta Pani Mikołajowa w ostatniej scenie ;-)


Fajne jest to, że agencje, reklamodawcy dzięki internetowi zyskali dobrą powierzchnię do tworzenia kreatywnych, fabularnych reklam. Uczą się to robić i z każdym rokiem jest coraz lepiej.

Kilka lat temu, oglądając reklamy w TV nie wyobraziłbym sobie tego, że widzowie spędzą 3 minuty na oglądaniu reklamy, z własnej woli. Z reguły przełączaliśmy na inny kanał, a dzisiaj dzielimy się linkami do reklam (Allegro – ponad 13 milionów odsłon – stan na 27.12.2016) ;-)

Grafiki/fotografie użyte w tym poście: Paweł Kadysz

2 komentarze

  • Lupus pisze:

    Te pornhubowe mogły by reklamować wszystko gdyby na końcu nie zdradzali co reklamują. Allegro w pełnej wersji jeszcze lepsze niż ta skrócona. Z ptaszkiem śliczna, ale z panią Mikołajową absolutnie fenomenalna i czarująca. Nie zaskoczył mnie jednak fakt, że Mikołaj ma żonę, bo wiem o tym od dzieciaka z francuskich książeczek dla dzieci Już Czytam, które przestano u nas wydawać bodajże w 2000 roku. Mikołaj ma też mamę, która doprowadza go do szaleństwa i złośliwego rudego kuzyna Generała Światosława Komiłaja, który niegrzecznym dzieciom rozwozi bombowcem prezenty pakowane w stare gazety do których należą pasty do butów, ziółka, słowniki ortograficzne albo obcinacze do paznokci, najlepiej same praktyczne rzeczy ;)

Dodaj komentarz